Aksaray Üniversitesi
Kalite Koordinatörlüğü
Kalite Belgesi Yenileme ve Tetkik Süreçleri Başarıyla Geçildi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen belge yenileme ve gözetim tetkiklerini başarıyla geçti.

TSE uzmanları ASÜ’de, “TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi” ve “TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi” standartlarını değerlendiren bir dizi çalışma gerçekleştirdi. Yapılan çalışmaların ardından ASÜ, ISO 9001 Belgesi’nin üçüncü kez yenilenme aşamasını ve ISO 13811 Belgesi’nin birinci gözetim tetkiki sürecini başarıyla tamamladı. İlgili çalışmaların tamamlanmasının ardından TSE Konya İl Koordinatörlüğü Baştetkikçileri Betül Gürkan ve Mustafa Tıkansak ile TSE Aksaray İl Koordinatörlüğü Tetkikçisi İsmail Karacan, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. Yaptıkları çalışmaların TSE’ye uygunluğu gösteren belgelerin sürekliliği için tüm süreçleri titizlikle takip ettiklerini söyleyen Rektör Arıbaş, standartları korumak adına yapılması gereken her çalışmayı dikkatle sürdüreceklerini belirtti. Arıbaş, ilerleyen süreçte kurumsal akreditasyon faaliyetlerinin ivmesinin artacağını vurguladı.

Ziyarete Rektör Yardımcısı ve ASÜ Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Köse, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak ve Prof. Dr. Erşan Sever, Genel Sekreter Doç. Dr. Hüseyin Erdal ve ASÜ Kalite Koordinatörlüğü ekibi de katıldı.