Aksaray Üniversitesi
Kalite Koordinatörlüğü
Uluslararası Kalite Konferansı Ankara’da Gerçekleştirildi

Üniversitelerdeki kalite anlayışının sürdürülebilir standartlar doğrultusunda geliştirilmesi amacıyla Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ev sahipliğinde “Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı” düzenlendi. Konferansa Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş da katıldı.

Itri Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinliğin açılışında konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, evrensel düzeyde geleceğe yön veren, yenilikçi ve rekabetçi bir yükseköğretim sistemi kurmayı hedeflediklerini belirtti. Özvar, kalite bağlamında üniversitelerin uluslararası görünürlüklerini artırmak, uluslararası sıralamalardaki üniversite sayısını yükseltmek, nitelikli ve etki değeri yüksek yayınların sayısını çoğaltmak amacında olduklarını da vurguladı. Açılış töreninde Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı da birer konuşma yaptılar. “Yükseköğretimde Kalitenin İçselleştirilmesi ve İyileştirilmesi” temasıyla gerçekleştirilen konferansta “Kalite Güvencesi Uygulamaları ve Sorunları,” “Kalite Güvencesinin Etkileri,” “Kalite Güvencesinde İyi Uygulama Örnekleri” ve “Kalite Güvencesinin Geleceği” ana başlıklarında oturumlar gerçekleştirildi. İki gün süren etkinlikte, 16 farklı oturumda bildiri ve sunumlar yapıldı.

Düzenlenen programda ASÜ’yü Rektör Alpay Arıbaş’la birlikte, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse, ASÜ Kalite Koordinatörü Yardımcısı Prof. Dr. Berkant Kayan ve Kalite Koordinatörlüğü ekibi temsil etti.